Konferencia s expertmi na východnom Slovensku

Publikované:

9. apríla 2024 sa v priestoroch UVP Technicom v Košiciach uskutočnila konferencia s názvom „Prepojenie IT a výroby“, ktorá sa zamerala na kľúčovú tému integrácie informačných technológií (IT) do výrobných procesov. Podujatie, ktoré zorganizovali Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora, klaster Košice IT Valley a konzorcium EDIH Cassovium, pritiahlo pozoruhodný počet účastníkov z radov odborníkov z IT sektora a výrobného priemyslu na východnom Slovensku.

Konferencia ponúkla platformu pre odbornú diskusiu o tom, ako najlepšie preklenúť priepasť medzi IT a výrobou v praxi. Odborníci z rôznych oblastí sa podelili o svoje skúsenosti a poznatky a prezentovali praktické riešenia pre digitalizáciu výrobných procesov.

Jedným z hlavných rečníkov bol Juraj Kováč z konzorcia EDIH Cassovium, ktorý predstavil softvérové a hardvérové nástroje pre digitalizáciu podnikov. Okrem toho informoval o infraštruktúre, ktorou disponuje Technická univerzita v Košiciach a ktorá je k dispozícii pre firmy v regióne.

Konferenciu zakončila podnetná panelová diskusia, ktorá sa zamerala na konkrétne aspekty zavádzania inovatívnych procesov do priemyselnej výroby. Diskusia priniesla cenné poznatky a inšpirácie pre účastníkov a ukázala rôznorodosť prístupov k digitalizácii v praxi.

Konferencia “Prepojenie IT a výroby” bola veľkým úspechom a ukázala dôležitosť spolupráce medzi IT sektorom a výrobou pre dosiahnutie konkurencieschopnosti v dnešnom náročnom prostredí.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email